Jesteśmy po to, by pomóc

Jesteśmy pewni, że pomoc z zewnątrz jest często jedynym sposobem na przywrócenie równowagi, zaufania i normalności w związku.

Czego możesz się spodziewać?

Psychoterapia par i małżeństw umożliwia omówienie kłopotliwych kwestii na neutralnym gruncie, przy wsparciu doświadczonego specjalisty.

Ile to kosztuje?

Za każde spotkanie zapłacisz 300 zł. Kolejne spotkanie będzie miało miejsce w czasie ustalonym w ustalonym harmonogramie – w sesji sesji.

Masz więcej pytań? Tutaj znajdziesz odpowiedzi

Jest to pierwsza rozmowa z psychoterapeutą w naszym Ośrodku. Trwa 50min. Na taką rozmowę zapraszamy rodziców z nastolatkiem. Celem takiego spotkania jest zrozumienie przyczyn zgłoszenia i podjęcie decyzji co do dalszego sposobu postępowania. Efektem spotkania może być podjęcie decyzji o: kolejnej konsultacji, konsultacji u lekarza psychiatry, psychoterapii dla nastolatka, psychoterapii rodzinnej, lub też pomocy dla jednego lub obojga rodziców.

Na konsultację zapraszamy rodziców, którzy niepokoją się o swoje dziecko, bo w zachowaniu dziecka pojawiły się niepokojące zmiany ( nie wychodzi z domu, nie chce się uczyć, nie chce rozmawiać), nastąpiły zmiany w życiu ( rozwód, śmierć kogoś bliskiego), rodzic czuje, że zachowuje się wobec dziecka w sposób, który jemu samemu nie odpowiada.

Uczestnictwo w psychoterapeutycznej grupie daje możliwość wglądu w siebie, głębszego zrozumienia swoich relacji z innymi, daje szanse na satysfakcjonujące życie, na możliwość poznania innych- odmiennych perspektyw postrzegania świata .

Ta forma pracy zakłada długoterminowość. Minimalny czas pracy w grupie to 5 miesięcy. Grupa ma charakter półotwarty, co oznacza możliwość dołączenia do niej w trakcie jej trwania.

Uczestnictwo w grupie poprzedzają 1 lub 2 konsultacje z terapeutą prowadzącym. Celem konsultacji jest ustalenie czy ta forma pomocy jest optymalna dla zainteresowanego. Ważnym aspektem jest zrozumienie istoty problemu, wzajemne poznanie i ustalenie zasad uczestnictwa w psychoterapii grupowej.

Celem spotkań jest wspieranie rodziców w pełnieniu przez nich trudnej roli rodzicielskiej, wspieranie ich kompetencji wychowawczych, wypracowanie metod radzenia sobie w trudnych rodzicielskich sytuacjach, cenna wymiana doświadczeń. Ważnym aspektem warsztatów jest poddanie się refleksji nad własną postawą rodzicielską.

Wskazane jest uczestnictwo w warsztatach obojga rodziców.

Zadbamy również o Twoją rodzinę

W życiu bywają momenty, które wymagają omówienia i zrozumienia między wszystkimi członkami rodziny.

PSYCHOTERAPIA DLA RODZIN