Zapraszamy na Dzień otwarty 25 listopada 2023

Zapraszamy rodziców, którzy są zaniepokojenie zachowaniami swojego dziecka, martwią się z jakiegoś powodu i czują się w tym momencie zagubieni i zastanawiają się czy należy podejmować już  specjalistyczne interwencje?. Jest to okazja do indywidualnej rozmowy o sytuacji dziecka, podczas, której będzie można zyskać lepsze zrozumienie sytuacji i być może zaplanować jakieś działania.

Prowadzenie: Sylwia Kozłowska

Miejsce: Radość, godz.12.00-13.30

Czy rzeczywiście tak jest, że każdy z nas może „stracić rozum”? I co to w ogóle znaczy? Statystyki pokazują, że w dzisiejszych czasach co czwarty Polak doświadcza kryzysu zdrowia psychicznego, a wg WHO, do 2030 roku, depresja stanie się najczęściej występującą chorobą cywilizacyjną. Czym są choroby psychiczne i czy to prawda, że można się nimi zarazić. Na te i wiele innych pytań postara się odpowiedzieć Paulina Guz, która na co dzień pracuje na Oddziale Chorób Afektywnych w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, gdzie spotyka setki pacjentów, których doświadczenia są dla niej zarówno motywacją, jak i inspiracją do edukowania innych na temat zdrowia psychicznego.

Prowadzenie: Paulina Guz

Miejsce: Radość, godz.10.00-11.30.

Prowadzenie: Anna Boroszko

Miejsce: Radość, godz.12.00-13.30

Prowadzenie: Anna Boroszko

Miejsce: Radość, godz.14.00-15.30

Bardzo często kłócąca się para kończy sprzeczkę ze słowami: z Tobą to tak zawsze jest….nigdy i tak mnie nie słuchasz…ciągle to samo z Tobą…takie stwierdzenia oznaczają, że komunikacja nie prowadzi do porozumienia między partnerami. Podczas terapii szukamy zwykle powodów takiego stanu i zrozumienia jego przyczyn, bo zwykle jakieś są. Kiedy uda się zrozumieć i rozwikłać te powody jest szansa na dalsze satysfakcjonujące porozumiewanie się.

Jeśli coś Was nurtuje, czy niepokoi w związku zapraszamy pary do rozmowy.

Prowadzenie: Izabella Cąpała

Miejsce: Radość, godz.10.00-14.00

Kiedy w domu jest nastolatek, to często powstaje wrażenie, że to jakiś obcy, albo ktoś nam podmienił dziecko. Specjaliści twierdzą, że to jest najtrudniejszy moment w rozwoju człowieka: pożegnanie z beztroskim dzieciństwem i rozpoczęcie dorosłego życia. Na tym etapie często młody człowiek potrzebuje wszelkiej pomocy i wsparcia. Często też takiego wsparcia mogą potrzebować rodzice, którzy szukają nowych sposobów na rodzicielstwo. Konsultacje rodzicielskie to możliwość porozmawiania o dziecku aby lepiej rozumieć i w efekcie wspierać.

Prowadzenie: Joanna Basaj

Miejsce: Niecała, godz.10.00-14.00

Rodzina to zwykle skomplikowany system wielu emocjonalnych powiązań i zależności. Jest to system, w którym każdy z jego członków wypełnia swoją rolę najlepiej jak umie w danym momencie. Czasami potrzeba zrozumieć specyfikę funkcjonowania rodziny, aby pomóc poszczególnym osobom w rodzinie swobodnie żyć i się rozwijać zachowując jednocześnie cenne więzi. Konsultacje rodzinne stwarzają niezwykłą możliwość pracy nad relacjami między bliskimi osobami.

Prowadzenie: Marzena Witkowska,

Miejsce: Radość, godz. 10.00-14.00

Prowadząca: Grażyna Smuszowicz, Centrum, godz. 10.00-14.00

Prowadząca: Karolina Kuhn-Buhowicz, Bielany, godz. 10.00-14.00

Zapraszamy do zapisów: gabinet@pomoc-psycholog.pl
Tel. 506 666 777