2025 – II edycja

Prowadzi Ireneusz Kaczmarczyk – doktor socjologii, psychoterapeuta (INTRA, FOT, EFT), superwizor grupowego treningu (PTP), specjalista w dziedzinie psychoterapii uzależnień (CEM), superwizor psychoterapii uzależnień (KCPU, RSPU). www.ireneusz-kaczmarczyk.pl).

Dramat ludzkiej egzystencji polega na tym, że dane z istnienia (ograniczenia) odbierają poczucie sprawczości i nadzieje na spełnienie. Potrzeba wewnętrznej spójności daje stale o sobie znać. Po czym ją rozpoznać? Czy istnieje jakiś klucz, którym można uruchomić proces zmiany? Egzystencjalno – doświadczeniowa perspektywa psychoterapii przybliża nas do odpowiedzi na te pytania.

Seminarium opiera się na teoriach terapii opartych na znaczeniu, relacyjnej głębi, neuronauce (M. Cooper, G. Gendlin, Schore, Siegel i inn.) a także własnej praktyce oraz naszych klinicznych doświadczeniach. Transdiagnostyczne spojrzenie pozwala lepiej rozumieć człowieka stojącego wobec wyzwań własnej egzystencji, budować przymierze, integrować różne metody i techniki pomagania. Uczestnicy seminarium otrzymają autorskie materiały pomocne w konceptualizacji problemów klientów w szerszej, egzystencjalnej perspektywie.

Zapraszam psychoterapeutów zainteresowanych egzystencjalnym wymiarem psychoterapii. Liczba miejsc ograniczona – grupa 10/12 osób.

 

Termin: 25-26 stycznia i 15-16 lutego 2025 r.

W godzinach sobota: 9:00 – 18:00 (8 godz.+1 godz. przerwy), niedziela 9:00 – 13:00 (4 godz.).

Cena: 1580 zł

Miejsce: Sensum Radość, ul. Orłowskiego 45 lok.2 (Warszawa)

Jeśli chcesz zapisać się na seminarium prosimy o kontakt: tel.: 506 666 777, email: gabinet@pomoc-psycholog.pl

 

2024 – I edycja

Proces aktualizacji – jeśli rozumieć go jako przenikanie tego, co stanowi istotę człowieka (esencja), z tym co ogranicza jego możliwości (egzystencja) – trwa nieprzerwanie. Dramat życia polega często na tym, że ograniczenia napotykane w „tu i teraz” odbierają nadzieję na wolność i spełnienie. Potrzeba wewnętrznej spójności jednak daje stale o sobie znać. Czy istnieje jakiś klucz, który uruchamia proces zmiany? Czy człowiek ostatecznie może przezwyciężyć rozłam między wolnością a ograniczeniami?
 
Egzystencjalna perspektywa psychoterapii, czerpiąc z filozofii i psychoterapii skoncentrowanej na osobie, przybliża ten proces.
Jak konceptualizować problemy egzystencjalne klientów; rozumieć i różnicować cierpienie wynikające z życiowego zagubienia, utraty poczucia wolności i sensu, tożsamości? Jak spojrzeć na to cierpienie z perspektywy klinicznej, biorąc pod uwagę traumatyczne i graniczne doświadczenia? Przed jakim wyzwaniem stoi terapeuta w obliczu tak rozumianej psychoterapii? Na te właśnie pytania będziemy szukać odpowiedzi w trakcie seminarium superwizyjnego.
 
Seminarium opiera się na klinicznych przypadkach i teorii (Tillich, May, Rogers, Gendlin, w odwołaniu do neuronauki) oraz naszych własnych doświadczeniach. Uczestnicy otrzymają autorskie materiały pomocne w konceptualizacji problemów klientów w szerszej, egzystencjalnej perspektywie.
Zapraszam psychoterapeutów zainteresowanych egzystencjalnym wymiarem psychoterapii. Liczba miejsc ograniczona – grupa 10/12 osób.

Termin: 13-14 stycznia i 10-11 lutego 2024 r. W godzinach sobota: 9:00 – 18:00, niedziela 9:00 – 13:00.

Cena: 1140 zł

Jeśli chcesz zapisać się na seminarium prosimy o kontakt: tel.: 506 666 777, email: gabinet@pomoc-psycholog.pl