Kiedy się zgłosić?

Masz niską samoocenę i brakuje Ci pewności siebie
Tak, jeśli przeżywasz nadmierny lęk, np. w związku z różnymi sytuacjami społecznymi, szkołą czy przyszłością

Tak, jeśli źle radzisz sobie ze stresem, często doświadczasz uczucia smutku i pustki

Czego możesz się spodziewać?

Pierwsze spotkanie odbędzie się z rodzicem. Możesz się spodziewać, że terapeuta będzie stał po Twojej stronie. Nie będziesz oceniany. Będziesz w pełni zrozumiany

Ile to kosztuje?

Za pierwsze 3 spotkania/konsultacje zapłacisz 230 PLN (każde).

Koszt kolejnego spotkania 200 zł i każda wizyta będzie odbywać się zgodnie z ustalonym harmonogramem – w sesjach 50 minutowych.

Masz więcej pytań? Tutaj znajdziesz odpowiedzi

Jest to pierwsza rozmowa z psychoterapeutą w naszym Ośrodku. Trwa 50min. Na taką rozmowę zapraszamy rodziców z nastolatkiem. Celem takiego spotkania jest zrozumienie przyczyn zgłoszenia i podjęcie decyzji co do dalszego sposobu postępowania. Efektem spotkania może być podjęcie decyzji o: kolejnej konsultacji, konsultacji u lekarza psychiatry, psychoterapii dla nastolatka, psychoterapii rodzinnej, lub też pomocy dla jednego lub obojga rodziców.

Na konsultację zapraszamy rodziców, którzy niepokoją się o swoje dziecko, bo w zachowaniu dziecka pojawiły się niepokojące zmiany ( nie wychodzi z domu, nie chce się uczyć, nie chce rozmawiać), nastąpiły zmiany w życiu ( rozwód, śmierć kogoś bliskiego), rodzic czuje, że zachowuje się wobec dziecka w sposób, który jemu samemu nie odpowiada.

Uczestnictwo w psychoterapeutycznej grupie daje możliwość wglądu w siebie, głębszego zrozumienia swoich relacji z innymi, daje szanse na satysfakcjonujące życie, na możliwość poznania innych- odmiennych perspektyw postrzegania świata .

Ta forma pracy zakłada długoterminowość. Minimalny czas pracy w grupie to 5 miesięcy. Grupa ma charakter półotwarty, co oznacza możliwość dołączenia do niej w trakcie jej trwania.

Uczestnictwo w grupie poprzedzają 1 lub 2 konsultacje z terapeutą prowadzącym. Celem konsultacji jest ustalenie czy ta forma pomocy jest optymalna dla zainteresowanego. Ważnym aspektem jest zrozumienie istoty problemu, wzajemne poznanie i ustalenie zasad uczestnictwa w psychoterapii grupowej.

Celem spotkań jest wspieranie rodziców w pełnieniu przez nich trudnej roli rodzicielskiej, wspieranie ich kompetencji wychowawczych, wypracowanie metod radzenia sobie w trudnych rodzicielskich sytuacjach, cenna wymiana doświadczeń. Ważnym aspektem warsztatów jest poddanie się refleksji nad własną postawą rodzicielską.

Wskazane jest uczestnictwo w warsztatach obojga rodziców.

Prowadzimy również psychoterapię dla par

W pracy takiej staramy się zwrócić uwagę na osobisty udział, który prowadzi do nieporozumień, czy trudności powstających w związku.

PSYCHOTERAPIA DLA PAR