Konsultacja

Konsultacja  -  50-minutowe spotkanie, którego celem jest przyjrzenie się bieżącej sytuacji życiowej pod kątem określenia aktualnych trudności czy źródeł niepokoju, niezadowolenia czy cierpienia. Taka diagnoza sytuacji obecnej umożliwia określenie własnych potrzeb, i - na ich podstawie - wspólne wypracowanie konkretnych kierunków dalszej pomocy. Wśród nich może się znaleźć interwencja kryzysowa, psychoterapia indywidualna, grupowa lub terapia pary, czasem konsultacja z innymi specjalistami. Bywa, że jedna konsultacja wystarcza, by uzyskać pewność, że w tym momencie nie ma potrzeby szukania dalszej pomocy.

Spotkanie konsultacyjne to także okazja, by poznać terapeutę, sprawdzić, czy spełnia nasze podstawowe oczekiwania i czy będziemy w stanie podjąć się wspólnej pracy. To też dobra okazja by rozwiać wątpliwości dotyczące psychoterapii i osoby terapeuty, zadać pytania o przebieg procesu psychoterapeutycznego ale także poprosić o informacje na temat kwalifikacji czy doświadczenia terapeuty.

Konsultacja może dotyczyć bardzo różnych obszarów funkcjonowania osoby, pary, jak też całej rodziny. Może także dotyczyć dziecka. Zwykle obszary te obejmują funkcjonowanie w związku i w rodzinie, relacje z innymi ludźmi, funkcjonowanie zawodowe/szkolne i zainteresowania oraz zdrowie.

Zostaw swój numer oddzwonimy